Książka, którą powinien przeczytać każdy z nas

Książki rozwojowe autorstwa Dale’a Carnegie do dzisiaj sprzedają się w wielomilionowych nakładach. I choć część z nich zauważalnie się już zestarzała, to wciąż możemy wyciągnąć z tekstów tego autora ogrom przydatnej w życiu codziennym wiedzy. Jedną z jego najbardziej cenionych książek jest jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi. Warto wracać do tego tekstu regularnie, gdyż za każdym razem znajdziemy w nim coś zupełnie nowego. 

Prawda o relacjach międzyludzkich

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi to książka o rozwoju osobistym. Znajdziemy w niej wiele prostych porad na temat tego, jak powinniśmy rozmawiać z ludźmi, aby przynieść sobie i im jak największe korzyści. Dale Carnegie prezentuje nam kolejne historie swoich klientów, którzy dzięki umieszczeniu w swoich życiach nowych nawyków oraz intensywnej pracy nad sobą, zupełnie zmienili swoją codzienność. Autor poświęca uwagę nie tylko zmianie zewnętrznej, ale i wewnętrznej, twierdząc, że jedna nie może się obyć bez drugiej. 

Bądź szczery i autentyczny

Carnegie co chwilę zaznacza, że jego porady nie okażą się skuteczne, gdy my sami nie będziemy wobec innych szczery. W główniej mierze chodzi o to, aby to, co mówimy, zawsze było zbieżne z tym, co faktycznie myślimy. Drugi człowiek łatwo wyczuje fałsz, co w konsekwencji spowodować może utratę intratnego kontraktu biznesowego czy zakończenie znajomości prywatnej. Książka amerykańskiego twórcy to zdecydowanie pozycja dla każdego, komu zależy na poznaniu tego, jak działa nasz umysł. 

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi autora Carnegie autorstwa Dale’a Carnegie to:

– książka skupiająca się na rozwoju osobistym, z elementami psychologii i socjologii,

– wskazówki jak poprawić swoje życie zawodowe, towarzyskie i rodzinne,

– autor opiera swoje porady na zdobytym przez lata doświadczeniu,

– uczy szczerych i autentycznych kontaktów z ludźmi,

– książka dla wszystkich zainteresowanych tematem relacji międzyludzkich.